środa, 14 maja 2014

mały wywiad :)

Magazynem Obsesje współpracuję już od ponad pół roku. Wygląda na to, że współdziałanie układa się pomyślnie, bo zostałam zaproszona do wywiadu! ;) Dziś więc odpowiedzi na pytania zadane przez Redaktor Naczelną. Przy okazji przypominam przepisy zamieszczone do tej pory w e-czasopiśmie. Miłej lektury!

rozmowę możecie również przeczytać na stronie Magazynu - "Moja w tym głowa" zdradza


1. Moja droga bloggera zaczęła się całkiem niedawno, a już tak dużo zdążyło się wydarzyć! Za chwilę minie rok, mnóstwo rzeczy za mną i mam nadzieję, że jeszcze wiele dobrego przede mną.
2. Nazwa „Moja w tym głowa” powstała po wielu tygodniach namysłu i rodzinnych konsultacji! :) Hasło miało dać mi możliwość prezentowania wszystkich zainteresowań (również architektury i fotografii), choć od początku wiedziałam, że kulinaria będę serwować najczęściej!
3. Inspirację do gotowania czerpię głównie z książek kucharskich, magazynów i innych blogów. Impulsem są też kulinarne rozmowy z przyjaciółmi oraz jedzeniowe prezenty, którymi od czasów wystartowania strony obsypują mnie moi bliscy — traktuję je jako komplement i motywację do dalszego działania.
4. Trójmiejska solniczka to unia kulinarnych bloggerek, dzięki której poznałam mnóstwo fantastycznych dziewczyn, również zakręconych na punkcie jedzenia. Przed nami wiele wspólnych akcji — w grupie jest raźniej i znacznie przyjemniej!
5. Składnikiem, bez którego nie mogę się obyć w kuchni jest jogurt naturalny. Robię go regularnie w „jogurtownicy”, zastępuję nim majonez i śmietanę, za którymi nie przepadam.
6. Moją ulubioną książką kucharską jest pozycja Sigrid Verbert „Smakowite prezenty”. To przepięknie wydana książka pełna wielu inspiracji i pomysłów na to, jak dzielić się kulinarną pasją z innymi.
7. Zajadam się burakami, zwłaszcza pieczonymi! Uwielbiam ich smak i piękny kolor. Jeszcze wiele receptur mam do odkrycia, ale już teraz nie mogę obyć się bez buraczanego carpaccio, soków, zup czy past na bazie tego warzywa.
8. Namiętnie pijam kawę, herbatę (w zasadzie wszystkie rodzaje, choć najmniej przepadam za klasyczną czarną) i wodę. W ogóle myślę, że piję dużo – zawsze można mnie spotkać z kubkiem :) Ostatnio też bardzo polubiłam sok pomidorowy – muszę koniecznie opracować na niego jakiś domowy przepis!
 9. W dzieciństwie najczęściej czytałam Małgorzatę Musierowicz i Williama Whartona. Nawet teraz chętnie wracam do tych autorów.
10. Najchętniej wyjeżdżam do domu rodzinnego. Tam czas biegnie inaczej, głowa jest spokojniejsza, a bliscy są w końcu naprawdę na wyciągnięcie ręki.
11. Nie wyobrażam sobie życia bez wiary w ludzi i dobro, które w nich tkwi. Bez mojej Rodziny i Przyjaciół. A tak na co dzień, nie wyobrażam sobie życia bez snu ;)
12. Relaksuję się przy klejeniu architektonicznych makiet i układaniu puzzli!
13. Wieczorem chętnie gram z Mężem w planszowe gry lub wychodzę ze znajomymi — byle nie za późno, inaczej zasypiam, nawet w najbardziej głośnym pubie :)
14. Czytelnikom „Obsesji” polecam książkę pt. „Myślenie architekturą” Petera Zumthora. To nie jest książka stricte branżowa. Powinna zainteresować każdego, kto choć trochę interesuje się otaczającym go światem.
15. Najczęściej słucham radia, ale mam też kilku ulubionych wykonawców, do których lubię od czasu do czasu wracać.
16. Lubię oglądać filmy w studyjnych kinach, wystawy w sklepach wnętrzarskich i półki z książkami ;)
17. Moim ulubionym filmem jest „Niebo” Toma Tykwera, na podstawie scenariusza Kieślowskiego i Piesiewicza. Uwielbiam Cate Blanchett!
18. Moim marzeniem jest zostać piosenkarką :D Naprawdę! Ale wiem, że to jedno z tych marzeń, które są kompletnie nie do zrealizowania! Głos mam przeciętny, a i przebojowego charakteru mi raczej brakuje :)
19. W najbliższym czasie planuję prężnie rozwijać się zawodowo, prowadzić z niesłabnącą ochotą blog i spędzać jak najwięcej czasu z bliskimi.
20Architektura to to, czym żyję na co dzień. Nie dotyczy to tylko samego projektowania w pracowni, ale też postrzegania świata i otaczającej mnie przestrzeni. Dzięki swojemu zawodowi jestem bardziej otwarta na miasto i jego ukształtowanie.
21. Do restauracji chodzę, by spróbować czegoś innego niż sama jem na co dzień, zainspirować się oraz podpatrzeć sposoby przygotowywania i serwowania dań!
22. Fotografuję, bo lubię! Robię to jeszcze dość nieśmiało, ale sprawia mi to ogromną frajdę!
A oto przepisy, które do tej pory prezentowałam na łamach magazynu. Staram się odróżniać sposób podawania dań dla czasopisma, od tego pokazywanego tylko na blogu - dla Obsesji zawsze wykonuję najpierw fotografię produktów, a dopiero później uwieczniam efekt końcowy.


Macie jakieś typy najbardziej udanego dania lub zdjęcia? Ja najbardziej darzę sentymentem dwie pierwsze propozycje oraz sałatkę ze szpinakiem - zarówno pod względem smakowym, jak i estetycznym chwyciły mnie za serce :)

Dobrego dnia!

10 komentarzy:

 1. Jestem z Ciebie dumna! i dobrze, że dobrze piszesz o Rodzinie :):):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie mam wyjście, przyparła mnie do muru :P cieszę się, że wywiad się podoba!

   Usuń
 2. cieszę się, że znam gwiazdę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ale pozytywnie ;-) ściskam mocno i gratuluję ;-) m.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękne zdjecia, przepiękny wywiad! Wielkie słowa uznania dla Twojej pracy i pasji Aniu!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo mi miło! pozdrawiam serdecznie

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...