niedziela, 3 listopada 2013

oriental masterchef i tajska zupa tom yum

W zeszłą niedzielę miałam przyjemność uczestniczyć w bardzo nietypowym spotkaniu. Kuchnia orientalna jest mi w zasadzie nieznana, tym chętniej przyjęłam zaproszenie trójmiejskiej solniczki oraz sklepu Oriental Market w Sopocie na warsztaty kulinarne o tej tematyce. I choć na miejscu wyszło na jaw, że warsztaty są w rzeczywistości niczym innym, jak oriental masterchefem, decyzji o udziale absolutnie nie żałuję, a wymagana w tego typu akcjach rywalizacja w naszym wypadku okazała się po prostu świetną zabawą. Zaraziłam się entuzjazmem do kuchni orientalnej, a o smaku tajskiej zupy tom yum, którą razem ze swoim kulinarnym towarzyszem przygotowaliśmy w specjalnym naczyniu, mogłabym teraz rozwodzić się godzinami! Zresztą tak jak o innych daniach przygotowanych przez 5 zespołów w dwuosobowych składach (bloger + przyjaciel Oriental Market). Nagrody głównej nie wygraliśmy (chińska zupa won ton w pełni zasłużyła na 1 miejsce), ale czego się nauczyłam i czego spróbowałam, to moje! 


Znajomość z otwartymi i wesołymi właścicielami lokalu też nie pozostanie bez wpływu na moje przyszłe plany kulinarne. Wszystkim miłośnikom kuchni orientalnej polecam sklep Oriental Market, bo to skarbnica rzadkich produktów i ciekawych składników w bardzo przystępnych cenach. Na zachętę zakupiłam wodę różaną do wypieków i zieloną herbatę w proszku (już nie mogę się doczekać kiedy posypię nią tiramisu lub obtoczę w zielonym pudrze czekoladowe trufle!), ale poluję też na pastę z tamaryndowca, pastę tom yum i trawę cytrynową - wtedy będę mogła odtworzyć w domu przygotowaną w ramach warsztatów tajską zupę. Nie mogę się doczekać!

Czuję, że powoli otwieram się na nieznane smaki i nowe możliwości w kuchni - bardzo się z tego cieszę. Dziękuję serdecznie solniczce oraz Marienne i Otto z Oriental Market za nowe inspiracje oraz za wyjątkowo udany kulinarny wieczór!


Na pełną relację fotograficzną, w wydaniu E&G Photography, zapraszam poniżej: 

2 komentarze:

  1. trawę cytrynową już dla Ciebie mam! :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. dziękuję! :) kurcze...powinnam chyba częściej pisać, że brakuje mi jakichś składników! ;)

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...